19 maja

19.05.2022 r. spotkanie w ramach DKK zostało przeniesione w plener, do czego zachęciła piękna pogoda.

Tematem dyskusji była książka Anety Jadowskiej „Cud, Miód, Malina”.

Po książki tej autorki sięga coraz więcej młodych ludzi. Klubowiczki same zdecydowały, że do dyskusji wybiorą ten właśnie tytuł.

Tym razem, oprócz ogólnych wrażeń z lektury, ich zadaniem było przygotowanie i zaprezentowanie na spotkaniu recenzji.

Poniżej wybrane fragmenty.

„Mimo, że nie jestem największą fanką fantastyki, zdecydowałam że spróbuję sięgnąć po tę pozycje i tego nie żałuję. Najbardziej urzekła mnie Malina, z która można by powiedzieć, że się utożsamiam. Jest roztargniona i myśli o teraźniejszości, co mnie pocieszyło, bo najwidoczniej nie jestem sama.” (Zuzia)

„Warto zwrócić uwagę na bohaterki, czyli kobiety z rodu Koźlaków. W ich świecie nietrudno o spotkanie ze zjawami, rzucanie klątw lub nawet przemiennie kogoś, przypadkiem, w kozła. To książka dla interesujących się okultyzmem, ale i dla wszystkich chcących na chwile oderwać się od rzeczywistości i przenieść się do Zielonego Jaru w magiczne strony Koźlaków.” (Hania)

„Jeśli szukasz książki pełnej magii, świetnego humoru i z charyzmatycznymi postaciami, to świetna pozycja dla ciebie!” (Dominika).

„Bardzo polecam ten zbiór wszystkim, którzy szukają oderwania od rutyny w postaci lekkich, klimatycznych opowiadaniach. Myślę też, że jest to idealna pozycja dla osób, zaczynających dopiero swoją przygodę z fantastyką (jest ona subtelna i nieskomplikowana) jak i tych bardziej doświadczonych (by wreszcie zrobić wdech ulgi po zawiłych uniwersach). To dobra książka na lekki czas— wakacje, święta czy na moment kiedy nie mamy ochoty rozkminiać filozofie, a jedynie uśmiechnąć się do książki.” (Dominika).

Ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym dziewczyny zaplanowały na 8 czerwca. A do dyskusji: Almond Sohn Won-Pyung”a.