Spotkanie on-line

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie serdecznie zaprasza do udziału w spotkaniu on-line z Mistrzem mowy polskiej  - prof. Jerzym Bralczykiem. Spotkanie pt. „O PRAWDZIE W JĘZYKU” odbędzie się 28 stycznia 2021 r., o godz. 18:00 w ramach V edycji cyklu „Wielkie Pytania w Nauce”.

W rozmowie z redaktorem Wojciechem Bonowiczem prof. Jerzy Bralczyk odpowie m.in. na pytania: Jaka jest rola prawdy w życiu człowieka? Jak rozpoznać prawdę w zalewie informacji, do których mamy dostęp każdego dnia? Jak ją znaleźć w czasach mediów społecznościowych, w których każdy sam kreuje siebie i swój wizerunek?

 

Ze względu na pandemię Covid-19 wykład prof. Jerzego Bralczyka „O prawdzie w języku”  został zaplanowany online. Wykład będzie miał charakter otwarty. W celu otrzymania linku do spotkania prosimy o wcześniejszą rejestrację za pośrednictwem poniższego formularza.  Osoby zaineresowane otrzymaniem zaświadczenia o udziale w spotkaniu prosimy o  przesłanie emaila na bow@wsiz.edu.pl. 

 

Do tej pory prof. Bralczyk dwukrotnie gościł w WSIiZ, biorąc udział w spotkaniach z cyklu „Wielkie Pytania w Nauce“, organizowanych pod patronatem „Tygodnika Powszechnego”. Jego wykład: „Jak mówić, żeby nas słuchano?” został przyjęty najbardziej entuzjastycznie ze wszystkich dotychczasowych spotkań. Udostępnione w Internecie nagranie uzyskało do tej pory blisko 6 milionów wyświetleń. Z kolei filmowy zapis drugiego spotkania, w którym poza prof. Jerzym Bralczykiem wziął także udział Michał Ogórek, zatytułowanego „Sztuka rozmowy”, ma na swoim koncie prawie pół miliona wyświetleń.

 

Więcej informacji na temat spotkania znajduje się na stronie internetowej wielkiepytania.wsiz.pl.

 

Zapraszamy do udziału w spotkaniu.

Z wyrazami szacunku,
Biuro Organizacji i Współpracy
Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie