Matematyczne Rondo Cafe - podsumowanie imprezy

Dużo WRAŻEŃ, dużo DOBREJ ZABAWY, dużo ŚWIETNYCH LUDZI, dużo SŁODYCZY … Tak możemy podsumować nasze Matematyczne Rondo Cafe, które odbyło się 12.03.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kotarbińskiego w Gorzowie Wlkp.

A co się działo? Uczniowie liceów i techników gorzowskich przeżyli dreszcze emocji w Matematycznych Escape Roomach. Klasy pierwsze bawiły się jako Policjanci, Rebelianci, Politycy czy Terroryści, klasy drugie i trzecie zdobywały galaktykę na statkach Tytanic, U.S.S. Sulaco, Nabuchodonozor, Milenium Falcon lub Elysium. Jako pierwsi skrzynię ze skarbami otworzyli uczniowie z klasy 1b z Ronda, a sejf dla klas drugich opróżniła z nagród ekipa z  Zespołu Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru w Gorzowie Wlkp..

            A to była tylko część niespodzianki przygotowanej dla naszych gości, każdy mógł również Zakręcić się Matematyką …, za tym tajemniczym hasłem krył się swoisty matematyczny tor przeszkód, w trakcie którego uczniowie wspinali się na kolejne poziomy, czyli piętra naszej szkołyJ,  aby dotrzeć do gry finałowej w auli. Wielki finał odbył się, w trakcie rozgrywek autorskiej gry uczniów 4lo, a dokładniej obecnej klasy 3a i 3b – RONDOPOLI. Uczestnicy finału zostali nagrodzeni dyplomami, a finaliści otrzymali też „matematyczne” nagrody i tu prym wiedli uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Gorzowie Wlkp..

W trakcie całej imprezy można było również korzystać z ogromnego wyboru ciast, kawy, herbaty i różnego rodzaju zagadek, łamigłówek logicznych czy gier matematycznych jak przystało na Matematyczne Rondo Cafe,  w którym na wzór lwowskiej kawiarni chcieliśmy, aby w milej atmosferze dobrze bawić się matematyką, a przy tym mieć okazję do rozmów, wymiany doświadczeń, poznania nowych ludzi.

Dziękujemy wszystkim naszym gościom, za rewelacyjną zabawę.

Mamy nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku!

Rondomaniacy

 

P.S. Składamy ogromne podziękowania dla Spółdzielni Mieszkaniowej "Górczyn" w Gorzowie Wlkp., za wsparcie finansowe naszej imprezy, a jednocześnie za wieloletnią hojność dla matematycznych inicjatyw realizowanych w naszej szkole.

SERDECZNIE DZIĘKUJĘMY!