I Ogólnopolski Konkurs "Drzewa Miejskie"

Zaproszenie do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie "Drzewa Miejskie"

 

Szanowni Państwo,

 

Serdecznie Państwa zapraszam do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie "Drzewa Miejskie". Konkurs został ogłoszony na naszym profilu facebookowym.

 

Zasady konkursu znajdziecie Państwo w regulaminie znajdującym się pod linkiem https://linkd.pl/pekzc. Zapraszam serdecznie do udziału. 

Konkurs nieprzypadkowo został ogłoszony 22 kwietnia 2022r.. To nasz swoisty akcent na przypadający dziś Dzień Ziemi. 

Wierzę, że przyczyni się on do popularyzacji wiedzy o drzewach żyjących w trudnych warunkach miejskich, a zwłaszcza o tym jak człowiek i drzewo mogą w tych specyficznych warunkach razem funkcjonować jak najlepiej i jak najdłużej. Czerpiąc z tego może nie obopólne korzyści, bo dysproporcja w możliwości oddziaływania jest ogromna i niestety na rzecz człowieka. Z drugiej strony to właśnie człowiek jest beneficjentem oddziaływania drzew. To specyficzny rodzaj relacji, gdzie człowiek ofiarując niewiele otrzymuje w zamian bardzo dużo. 

I świadomość tego chcemy obudzić tym konkursem. 

 

Oczekujemy napływu wielu prac, z których być może przeprowadzimy także wystawę. Wszystko zależy od poziomu prac i treści ich przekazu. 

Przewiduję atrakcyjne nagrody, których teraz nie zdradzę, bo jest zbyt wcześnie, ale z pewnością jakość nagrody będzie szła w parze z jakością prac. 

Do konkursu wraz ze swoim zespołem zaprosiliśmy wszystkich mieszkańców Polski, niekoniecznie narodowości polskiej. Chętnie obejrzymy dzieła przybyłych z pochłoniętej wojną Ukrainy uchodźców. 

Nie wprowadziliśmy ograniczeń wiekowych. 

Ciekawostką jest to, że jedna z nagród jest jak myślę bardzo innowacyjną i dotychczas niespotykaną.

Jest to usługa wykonania badania tomografem 6 warstw drzewa wskazanego przez zwycięzcę. 

 

Może to być badanie 6 warstw jednego drzewa lub np. badanie po 1 warstwie 6 drzew. 

Zapraszam do udziału czytelników Państwa wydawnictw. 

W przypadku zwycięstwa, któregoś z Państwa podopiecznych bierzemy pod uwagę także możliwość zorganizowania warsztatów dla uczniów z pokazem metod diagnostycznych. 

Zapraszam do udziału w konkursie. 

 

Pozdrawiam

 

Przemysław Kosowski

Koordynator Projektu Badawczego "Drzewa Miejskie"

Biuro Projektu

ul. Leśników 2

97-500 Radomsko


--