5 listopada

Lauren Oliver: „Delirium”

„Czy gdyby miłość była chorobą, chciałbyś się wyleczyć?”

„Delirium” to przykład dystopii, w której mamy do czynienia z ponurą wizją rzeczywistości, gdzie zagrożeniem dla ludzi jest miłość!

Główna bohaterka Lena odlicza dni do zabiegu, który wykonywany jest w 18 rocznicę urodzin. Zabiegu polegającemu na podaniu remedium, które uchroni ją od szaleństwa jakim jest miłość. Delirią można się zarazić, dlatego nie wolno przebywać w towarzystwie nieleczonych przeciwnej płci. Mamy tu jednak obraz przeobrażania się głównej bohaterki z osoby ufającej w słuszność systemu i czekającej z utęsknieniem na dzień zabiegu , w buntowniczkę dostrzegającą istnienie innego, być może lepszego świata (świata Głuszy). Oczywiście wszystko pod wpływem chłopaka – Aleksa, którego Lena poznaje przed zabiegiem. Ciekawą postacią jest przyjaciółka Leny – Hana.

Jest to pierwszy tom z trylogii. Powieść czyta się szybko. Klubowiczkom jednak nie przypadła do gustu. Losy głównej bohaterki były dla nich  bardzo przewidywalne, a jej szybka przemiana, trochę irytowała. Ich zdaniem książka raczej dla trochę młodszych czytelniczek.

 

Następne spotkanie 10.XII – godz. 15.00

Rozmawiać będziemy o  książce - Madeline Miller: „Pieśń o Achillesie”