22 listopad

22 listopada 2022r. odbyło się drugie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W mocno okrojonym składzie (niestety sprawdziany, olimpiady, itp. uniemożliwiły udział) rozmawiałyśmy o książce Holly Jackson „Przewodnik po zbrodni według grzecznej dziewczynki”.

Uczestniczki spotkanie zgodnie stwierdziły, że była to pierwsza książka czytana w ramach DKK, która tak mocno ich wciągnęła. Każda starała się znaleźć choć chwilkę czasu, aby przeczytać kilka stron.

Mocną stroną powieści na pewno była forma książki: notatki do eseju licealistki połączone z „normalnymi” rozdziałami i przeplatane wywiadami, były czymś nowym, rzadko spotykanym w książkach. Czytelniczkom bardzo podobało się, że główna bohaterka była zwykłą nastolatką, która swoją dociekliwością i zdeterminowaniem dążyła do rozwiązania zagadki morderstwa sprzed lat.

Książka zdecydowanie warta polecenia! My nie mogłyśmy się od niej oderwać, więc z niecierpliwością czekamy na lekturę drugiego tomu!

Następne spotkanie: 03.01.2023r. godz. 15:00. Będziemy rozmawiać o książce: Emily X. R. Pan - "Wszystkie kolory moich wspomnień"