Uniwersytet Zielonogórski

Akademia Przyszłego Inżynieria, a także działająca w jej ramach Akademia Przyszłego Architekta, to inicjatywa Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego, kierowana przede wszystkim do uczniów szkół średnich.
Ideą Akademii jest organizacja warsztatów i wykładów rozszerzających treści programowe przedmiotów realizowanych w programie nauczania szkół średnich, a także zapoznanie się i przybliżenie zawodów inżynierskich potencjalnym kandydatom na studia na UZ.

Edycja tegorocznych majowych wykładów to pilotażowe wydarzenie, którego głównym zadaniem jest wyłonienie szkół, które mają możliwość i chęć podjęcia współpracy z wykładowcami Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska UZ, w ramach Akademii Przyszłego Inżyniera i Akademii Przyszłego Architekta. Wykłady już trwają!

Akademia, na podstawie rocznego harmonogramu zajęć, planowo rozpocznie swoją działalność od września 2021 r. Przypominamy, że WBAIS UZ prowadzi kształcenie na następujących kierunkach: architektura,  budownictwo, energetyka, geoinformatyka i techniki satelitarne oraz  inżynieria środowiska. 

Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska UZ zaprasza wszystkich zainteresowanych do współpracy. 

Więcej informacji na stronie wydziału: http://www.wbais.uz.zgora.pl/akademia-przyszlego-inzyniera/ oraz na profilu na FB: https://www.facebook.com/wbaisuz

                                                                                                                                                                                                                   *    *    *

Kwiecień był dla maturzystów czasem intensywnego przygotowywania się do egzaminów maturalnych. Dlatego Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza tegorocznych maturzystów (i nie tylko ich) we czwartek  27 maja 2021 roku w godzinach 12.00-15.00 na wirtualne spotkanie, które odbędzie na tym Wydziale. Zaprezentowana wówczas będzie bogata oferta kierunków studiów z dziedziny nauk społecznych. Dnia 27 maja 2021 r. na stronie wydarzenia będą aktywne linki  do spotkań na platformie Google Meet, które umożliwią maturzystom i pozostałym uczniom  kontakt z  pracownikami Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz uzyskanie odpowiedzi na pytania dotyczące możliwości studiowania poszczególnych kierunków.
Link do wydarzenia: https://www.wns.uz.zgora.pl/dzien-otwarty-na-wydziale-nauk-spolecznych . Serdecznie zachęcamy tegorocznych maturzystów i ich kolegów z młodszych klas do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

                                                                                                                                                                                                                 *    *    *

Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza ma Dzień Otwarty 28 maja 2021, w godzinach 11.00-14.00, w formule on-line.
WH oferuje 11 kierunków studiów, po których absolwenci znajdują zatrudnienie m.in. jako nauczyciele, tłumacze, dziennikarze, pracownicy instytucji naukowych i kulturalnych, specjaliści od reklamy, marketingu czy obiegu dokumentacji w różnych firmach.
W ramach wybranego kierunku WH proponuje szereg specjalności, w tym np. translatoryczną, pisania kreatywnego czy dziennikarstwa internetowego.

O dalsze szczegóły  oferty edukacyjnej Wydziału będzie można zapytać podczas spotkań z poszczególnymi pracownikami, reprezentującymi:

Instytut Filologii Germańskiej pod linkiem: https://meet.google.com/qtb-xfen-kmp

Instytut Filologii Polskiej pod linkiem: http://meet.google.com/ssc-xvue-byg 

Instytut Filozofii pod linkiem: https://meet.google.com/bdq-ssrj-tpg 

Instytut Neofilologii pod linkiem: http://meet.google.com/azo-opac-tjs 

Uroczyste rozpoczęcie Dnia Otwartego nastąpi o godzinie 11.00 pod linkiem http://meet.google.com/azo-opac-tjs

Więcej szczegółów dotyczących oferty WH i Dnia Otwartego znaleźć można: na stronie wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/Dzie%C5%84-Otwarty-na-Wydziale-Humanistycznym-UZ-108108318104571/ oraz na stronie WH: http://www.wh.uz.zgora.pl, a także na stronie rekrutacji: http://rekrutacja.uz.zgora.pl/wydzial/wydzial-humanistyczny/

Zapraszamy!

                                                                                                                                                                                                                  *    *    *

W związku z trwającą pandemią Uniwersytet Zielonogórski, przygotował ofertę bezpłatnych wykładów on-line. Odbywają się one za pośrednictwem platformy Google Meet i są prowadzone w godzinach popołudniowych oraz w weekendy.

Z propozycjami, jakie przygotowali pracownicy wydziałów UZ można  zapoznać się na stronie internetowej Biura Promocji uczelni:  „Z szerszej perspektywy” – wykłady dla nauczycieli - http://www.bp.uz.zgora.pl/z-szerszej-perspektywy-wyklady-dla-nauczycieli/„To się przyda” – zajęcia dla młodzieży - http://www.bp.uz.zgora.pl/to-sie-przyda-zajecia-dla-mlodziezy/  .

 
Dzisiaj polecamy Państwu zajęcia od 11 maja do 19 maja br. 

 „Z szerszej perspektywy” – wykłady dla nauczycieli:

Wydział Fizyki i Astronomii:

11.05, godz. 17.00  – wykład zatytułowany: Budowa i ewolucja Wszechświata.


Wydział Matematyki, Informatyki i Ekonometrii:

–  12.05, godz. 17.00  – wykład zatytułowany: Skąd te rachunki.
–  19.05, godz. 17.00  – wykład zatytułowany: Pojazdy elektryczne.


Wydział Mechaniczny:

–  18.05, godz. 17.00  – wykład zatytułowany: Pomiary maszyn. (4 godz.)
–  19.05, godz. 16.00  – wykład zatytułowany: Pokoloruj tytan przy użyciu RedBulla. (2 godz.)


„To się przyda” – zajęcia dla młodzieży:

Wydział Fizyki i Astronomii:

12.05. godz. 15.30Pokazy dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

                                                                                                                               
Wydział Mechaniczny:

–  18.05, godz. 17.00  – wykład zatytułowany: Pomiary maszyn. (4 godz.)
–  19.05, godz. 16.00  – wykład zatytułowany: Pokoloruj tytan przy użyciu RedBulla. (2 godz.)


                                                                                                                                                                                    *       *       *

„Konglomeraty - czyli sukcesy absolwentów” to cykl kilkuminutowych spotkań z absolwentami Uniwersytetu Zielonogórskiego. Premiera zawsze w soboty o godz. 17.00 na Facebooku uczelni -  https://www.facebook.com/UniwersytetZielonogorski oraz w niedzielę o godz. 10.00 na uczelnianym kanale YouTube:  https://www.youtube.com/user/UZETvideo . W sobotę 8 maja br. w „Konglomeratach” poznaliśmy Zuzannę Barcz, absolwentkę biologii molekularnej na Wydziale Nauk Biologicznych UZ.

                                                                                                                                                                                   *        *        *

Przypominamy Państwu  o wykładach popularnonaukowych „Od A do UZ”. Obecnie jest dostępnych 10 wykładów. Od dzisiaj, 11 maja br. można posłuchać nietypowego wykładu, a jest nim koncert studentów Instytutu Muzyki UZ, z kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej  z klasy dr Marzanny Rudnickiej  zatytułowany „Wyśpiewaj nadzieję na lepsze jutro”. Podczas koncertu usłyszymy piosenki Anny German, Billie Eilish, Amy Winehouse, Kate Bush, Cheta Bakera, Krystyny Prońko, Arethy Franklin, Lady Gagi & Bradleya Coopera i Faith Hill.

Wszystkie wykłady są cały czas dostępne.

Serdecznie zapraszamy do ich wysłuchania i oglądania.

Przypominam, że na uniwersyteckim kanale YouTube pod adresem: https://www.youtube.com/user/UZETvideo   wykłady można oglądać o każdej porze dnia i nocy. 
 
Jeśli któryś ze słuchaczy miałby pytanie do prowadzących „mini-wykłady” (do czego zachęcamy), można je zadać poprzez komentarze umieszczone pod filmem. 

Jeszcze raz serdecznie Państwa zachęcam do oglądania nowego cyklu spotkań popularno-naukowych „Od A do UZ” i wykorzystania ich podczas lekcji.

Życzę udanego odbioru i do usłyszenia.

                                                                                                                                                                                     *        *        *

Maturzyści, nadal trzymamy za Was mocno kciuki, a potem zapraszamy na Uniwersytet Zielonogórski.
Wszystkiego dobrego  :).     
                               
Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod stałymi numerami telefonów: 68 328 23 54 oraz 68 328 24 79 oraz pod adresem: biuropromocji@adm.uz.zgora.pl  .