Piątkowy wieczór z AWF Poznań!

Szanowni Państwo,

Przed nami wyjątkowy piątkowy wieczór z ciekawymi wydarzeniami, które mogą zainteresować Państwa uczniów. Chcielibyśmy przekazać Państwu informację o:

- spotkaniu online z naszą absolwentką, która rok po ukończeniu studiów założyła własny teatr tańca, a także uczy kolejne pokolenia artystów i może być inspiracją dla Państwa uczniów przed wyborem uczelni

- wyjątkowej, bo w całości online, edycji Nocy Naukowców!

 

Kierunek Kariera

Realizujemy właśnie cykl spotkań z naszymi absolwentami, których historia kariery po studiach może ułatwić Państwa uczniom podjęcie decyzji o wyborze studiów. Już jutro, tj. 27 listopada, o godz. 18.00, na spotkaniu online gościć będziemy Katarzynę Łapaj – tancerkę, choreografkę, instruktorkę w dwóch zespołach oraz współzałożycielkę Konińskiego Teatru Tańca, który powstał w marcu 2019 r.

Katarzyna Łapaj studia w Akademii na kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej ukończyła w 2018 r., jest przedstawicielką pierwszego w historii Akademii rocznika absolwentów, który ukończył kierunek Taniec w Kulturze Fizycznej. Przeciera więc zawodowe szlaki artystom z dyplomem naszej Uczelni.

Warto wziąć udział w spotkaniu, by poznać charakter pracy w branży artystycznej, sposoby na podejmowanie współpracy z twórczymi i przedsiębiorczymi osobami, a przede wszystkim otrzymać wskazówki, jak z sukcesem łączyć sztukę z biznesem. Na wydarzenie obowiązują zapisy dostępne na stronie: link

 

Wyjątkowa Noc Naukowców 2020

Jedyna taka noc w Europie w tym roku przybierze wyjątkową formę – wszystkie wydarzenia popularnonaukowe odbędą się w formie online.

 

Nasi naukowcy przeprowadzą zajęcia o lichenoindykacji, czyli prostej metodzie oceny stanu sanitarnego powietrza, pasożytach odzwierzęcych, kinesiotapingu, czyli kolorowych taśmach przyklejanych na ręce lub nogi sportowców, Functional Movement Screen – metodzie określania zaburzeń ruchu oraz o sposobach pomiaru wysiłku fizycznego i o tym, jak można połączyć sport z elektroniką.

 

Szczegółowy program naszej Akademii (piątek, 27 listopada br.):

  • 18.00 Więc choć pomaluj mój świat, czyli kolorowy kinesiotaping – prowadzący dr Łukasz Michałowski, Zakład Rehabilitacji Narządu Ruchu (12+)
  • 18.40 Lichenoindykacja jako prosta metoda oceny stanu sanitarnego powietrza – prowadzący dr Piotr Grochowski, Zakład Nauk Biologicznych (Filia AWF Poznań w Gorzowie Wlkp.) (12+)
  • 19.00 Sport oraz elektronika – przeciwnicy czy przyjaciele? – prowadzący mgr Michał Janowski, Zakład Lekkiej Atletyki i Przygotowania Motorycznego (8+)
  • 19.10 Functional Movement Screen – łańcuch jest tak silny jak silne jest jego najsłabsze ogniwo – prowadzący dr Łukasz Michałowski, Zakład Rehabilitacji Narządu Ruchu (12+)
  • 19.40 Pasożyty są wśród nas – prowadzący dr Wojciech Jarosz, Zakład Biologii i Anatomii (12+)
  • 20.05 Wysiłek w laboratorium, czyli nauka w służbie sportu! – prowadzący prof. Krzysztof Kusy, Zakład Lekkiej Atletyki i Przygotowania Motorycznego (12+)

 

W studiu Nocy Naukowców odbędą się także wywiady i konkursy dla uczestników z naszymi naukowcami: drem Piotrem Grochowskim o tym, jak dzięki porostom można ocenić stan powietrza (wywiad o godz. 19.05) oraz drem Wojciech Jarosz o tym, że pasożyty odzwierzęce są wśród nas (wywiad o godz. 21.30).

 

Zapraszamy i zachęcamy do udziału!

Dostęp do studia Nocy Naukowców oraz kanałów live będzie możliwy przez stronę organizatora: www.poznan.nocnaukowcow.pl