Nowy kierunek studiów ELEKTROMOBILNOŚĆ

Szanowni Państwo

w związku z planowanym uruchomieniem nowego, bardzo atrakcyjnego kierunku studiów I stopnia ELEKTROMOBILNOŚĆ zwracamy się z uprzejmą prośbą o udostępnienie załączonych  informacji tegorocznym maturzystom i uczniom ostatnich klas.

 

Krótki opis nowego kierunku:

Elektromobilność wymaga szeregu nowych umiejętności. Dlatego zajęcia na Wydziale Automatyki, Robotyki i Elektrotechniki będą obejmowały m. in. takie zagadnienia, jak: napędy pojazdów elektrycznych, systemy ładowania pojazdów elektrycznych (stacje ładowania), magazyny energii, odnawialne źródła energii, pojazdy hybrydowe, sensory w pojazdach, pojazdy autonomiczne, elektryczne pojazdy transportu masowego i indywidualnego (hulajnogi, skutery, rowery elektryczne), trakcję elektryczną, czy systemy monitoringu i zabezpieczenia mienia.

Wiedza i umiejętności zdobyte na kierunku Elektromobilność umożliwią podjęcie ciekawej i dobrze płatnej pracy w szeroko pojętym przemyśle motoryzacyjnym, m. in.:

  • w biurach projektowych zajmujących się projektowaniem pojazdów elektrycznych i hybrydowych oraz ich podzespołów,
  • w firmach produkujących pojazdy elektryczne i hybrydowe,
  • w firmach zajmujących się produkującą osprzętu dla motoryzacji i pojazdów elektrycznych,
  • w firmach zajmujących się produkcją systemów zasilania baterii jak i ich wytwarzania,
  • w jednostkach świadczących usługi w zakresie motoryzacji i elektromobilności,

a także ułatwią prowadzenie indywidualnej działalności gospodarczej w zakresie: elektrotechniki, elektromechaniki, elektroniki i informatyki stosowanej, diagnostyki związanej z pojazdami elektrycznymi i hybrydowymi.

Uzyskany po 3,5 roku tytuł zawodowy inżyniera umożliwia rozpoczęcie studiów drugiego stopnia.

 

Pozdrawiam serdecznie
Justyna Stanoch