Odznaka Jakości za projekt "Delirant isti e Twinnienses Romani"

Rondo Informator » Odznaka Jakości za projekt "Delirant isti e Twinnienses Romani"

2017-06-26 17:56

W roku szkolnym 2016/2017 grupa uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wielkopolskim pod opieką Pani Joanny Lisieckiej – Kabat,   uczestniczyła w projekcie eTwinning “DIER”, który realizowany był na lekcji języka łacińskiego.

Naszymi partnerami byli:

  •        IES Vegas Bajas de Montijo Hiszpania,

  •        IV Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kotarbińskiego, Gorzów Wlkp.,

·         Liceo Statale “Pitagora”, Isili (CA) Włochy,

·         Freiherr-vom-Stein-Schule, Fulda Niemcy,

·         IES ALAGON, Coria Hiszpania

·         IES de Poio, Poio Hiszpania

 Głównym celem projektu było stworzenie zadań dla uczestników, w których mogliby używać języka łacińskiego w mowie, odchodząc od metody gramatyczno - tłumaczeniowej w nauczaniu tego przedmiotu. Zależało nam na komunikacji w języku łacińskim (na poziomie podstawowym), na rozwijaniu umiejętności związanych z technologią informacyjną, kompetencji społecznych i świadomości kulturowej. Chcieliśmy także zachęcić innych nauczycieli języka łacińskiego do używania ”łaciny żywej” oraz korzystania z możliwości programu eTwinning do nawiązywania współpracy z innymi krajami europejskimi.

 

Informacje o naszych działaniach zostały opublikowane na stronie Polskiego Towarzystwa Filologicznego i Fundacji Traditio Europae, a Niemiecka Agencja Narodowa uznała „DIER” za Projekt Miesiąca.

 

Projekt został zakończony w czerwcu i otrzymał Krajową Odznakę Jakości, co predestynuje nas do brukselskiego etapu w Konkursu Move2Learn, Learn2Move oraz udziału w innych konkursach, np. European Language Label, czy „Nasz projekt eTwinning”. Uczniowie otrzymują certyfikat uczestnictwa w projekcie i mogą wziąć udział w wymienionych wcześniej konkursach. W poprzedniej edycji konkursu „Nasz projekt eTwinning” cztery uczennice IV Liceum wraz z dyrektor szkoły oraz koordynatorem projektu wzięły udział w uroczystej gali wręczenia nagród w Teatrze Królewskim w warszawskich Łazienkach, miały okazję obejrzeć musical „Polita” w 3D w teatrze Buffo oraz wystawę „Titanic” w Pałacu Kultury i Nauki.

 

Zasady udziału w konkursie „Move2Learn, Learn2Move” są następujące:

nagrodą są fundusze na przelot samolotem i przejazd innymi środkami komunikacji publicznej 2 nauczycieli i 10 uczestników projektu do szkoły partnerskiej IES Vegas Bajas de Montijo w Hiszpanii.

Planowany termin realizacji projektu: między 1 sierpnia2017 a31 grudnia 2018.

 

 

Trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na wyniki.

 
  • Dodaj link do:
  • www.facebook.com